Rob

5. únor 2009 | 06.56 | | autor: sw-jiitwuley

Edward Cullen
Tak dneska vám sem konečně přidávám životopis Roberta Pattinsona, kteréhe s Ami naprosto milujeme, stejně jako mnoho dalších fanynek na světě... :-D Tak snad v tomto životopisu najdete všechny důležité informace o Robertovi...
Robert
Robert Pattinson, kterému lidé často říkají Rob(na nějakých stránkách jsem našla, že i Rpattz) se
Rob2
narodil 13.května 1986 v Londýně v Anglii. Je nejmladší ze tří dětí-má dvě starší sestry-Lizzy a Victorii.
Robert s herectvím začal ve svém teenagerském věcu, přesněji v 15 letech v Barnes Theater Company, divadle, které se nachází v Londýně. Zahrál si např. ve hře 'Macbeth' a 'Tess of the D'Urbervilles', kde ho objevil jeden agent. V roce 2004 dostal svojí první filmovou roli jako Giselher v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs a v tom samém roce se také objevil ve snímku jménem Jarmark marnosti(Vanity Fair) ve kterém si zahrál s herečkou Reese Witherspoon. Zahrál si tam postavu staršího Rawdyho Crawleyho(Older Rawdy Crawley).
RobMěl hrát také ve filmu The Woman Before in May(2005), ale nakonec byl nahrazen Tomem Rileyem..:-(
V roce 2005 byl vybrán do role Cedrica Diggoryho ve čtvrtém dílu Harryho Pottera-Harry Potter a Ohnivý pohár(Harry Potter and Goblet of Fire). To byla jeho největší role do té doby a touto rolí se také dostal do povědomí fanoušků Potterovských filmů.
Po premiéře filmu Harry Potter a Ohnivý pohár si zahrál ve dvou filmech natořených pouze pro televizní vysílání. Jako Toby Jugg v The Haunted Airman a jako Daniel Gale v The Bed Mother's Handbook(Příručka špatné matky...asi). Myslím, že tyto dva filmy ale v ČR nebyly vůbec vysílány.
Pak přišla další role Richarda ve filmu The Summer House, který bude mít premieru v dubnu roku 2009, jako Art ve filmu How to Be, který měl premieru v roce 2008, ale nejsem si jistá tím, jestli to v Čechách vůbec bylo a jako Salvator Dali ve filmu Little Ashes, který má premieru v březnu 2009.

A samozřejmě v roce 2008 přišla role Edwarda Cullena v americkém filmu Twilight, který měl premieru 20.listopadu 2008. Tato role ho proslavila po celém světě především u lidí v teenagerovském věku. Získal si slušný okruh fanoušků, včetně mě a Ami, kteří se nemohou dočkat premiery pokračování New Moon. V soundtracku filmu jsou dokonce dvě písně od Roba, Never Think a Let me Sing.
RobertV roce 2008 měl opravdu nabytý program, co se týče natáčení různých filmů. Musím ale říct, že je to skvělý a nadějný mladý herec s velkým talentem a pro tyto filmy bude přínosem. Nedokážu si představit lepšího člověka pro roli Edwarda Cullena... vy snad ano?
Zajímavosti:
-Robert hraje na klavír od svých čtyř let
-Robertův herecký vzor je Jack Nicholson
-rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování
-kromě klavíru hraje i na kytaru
-vyhrál dvě ocenění za stvárnění postavy Art ve filmu How To Be

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře