Taylor

5. únor 2009 | 06.58 | | autor: sw-jiitwuley
Taylor Lautner

Taylor Lautner se narodil 11.2.1992 v Michiganu v USA ve znamení Vodnáře. TaylorJe mu teda už skoro 17 let. Už od útlého věku je jasné, že byl předurčen pro úspěšný život. Již v šesti letech začal docházet na hodiny karate do Fabiano's Karate School a brzy začal vyhrávat různé turnaje. Třikrát vyhrál juniorské mistrovství světa, stal se trojnásobným šampionem v "Junior World Forms and Weapons" a dále se v bojových uměních vzdělával.
K herecké dráze se dostal už jako sedmiletý. Po neúspěšném konkurzu na reklamu společnosti
Burger King oznámil rodičům, že začíná pracovat na své herecké kariéře. Jeho rodiče s ním často cestovali do Kalifornie, aby se mohl účastnit konkurzů a v roce 2001 se rozhodli natrvale se do L.A. přestěhovat.
Po přestěhování do L. A. začaly přicházet první role: "My Wife and Kids" (2001), "Summerland" (2004), "The Bernie Mac Show" (2001) a televizní The Nick & Jessica Variety Hour (2004). Mohli bysme slyšet jeho hlas propůjčený animovaným postavičkám:-) namluvil například Youngblooda v "Danny Phantom" (2004) nebo dvě epizody "What's New, Scooby-Doo?" (2002), 'Charlie Brown' Jeho hlas patří i Silasovi ze seriálu Silas and Brittany. V roce 1997 se objevil také v pilotním díle seriálu Which Way Is Up?
On sám považuje za průlomovou svou roli Shark Boye v 3D dramatu Roberta Rodrigueze - v Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D. Když hrál v tomto filmu bylo mu pouhých 13 let. Natáčením strávil v Austinu(v Texasu) tři měsíce a o pár měsíců později dostal roli Eliota ve hře Cheaper by the Dozen 2.


TaylorRoli indiánského mladíka Jacoba Blacka ve filmu Twilight si vysloužil, mimo svého hereckého talentu, také kvůli svému vzhledu. Musím uznat, že vypadá, jako by měl indiánské kořeny, ale ve skutečnosti jsou jeho kořeny francouské, skotské a německé. Dlouho se vedly debaty o tom, jestli si zahraje Jacoba i ve druhém díle. Byl tam velký problém s tím, že Jacob v Novém měsíci má vypadat spíš jako dvacetiletý, něž šestnácti letý kluk, ale on na sobě začal opravdu pracovat a Jacoba opět ztvární. Bylo by divné, kdyby ho drál někdo jiný nemyslíte?


Zajímavosti:

-Taylor má mladší sestru, která se jmenuje Makena
-mimo karate se věnuje hraní fotbalu, basketballu a baseballu
-Taylorova oblíbená barva je "baby blue" alias dětská modř:-D
-jeho oblíbené jídlo je steak
-na jeho roli ve filmu Twilight musel nosit paruku
-má psa, maltéského pinče, který se jmenuje Roxy
No ty zajímavosti:-D Takové důležité informace, co říkáte??:-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře