Elizabeth

5. únor 2009 | 07.03 | | autor: sw-jiitwuley

Přidávám další životopis - tentokrát jsem se zaměřila na Elizabeth Reaser, která ve Twilight hrála Esme Cullen.
Elizabeth//Esme
Elizabeth Ann Reaser se narodila 15. června 1975 v Bloomfieldu (Michigan) Karen Davidson a Johnovi Reaserovi. Je ve znamení Blíženců a je jí 33 let. Má dvě sestry, Betty je prostřední. Už od malička se chtěla stát herečkou. Její rodiče se ale brzy rozvedli. Na střední škole si scháněla příležitostné brigády, nosila třeba golfové hole.
Po střední škole se Elizabeth dostala na Oakland University v Rochester Hills (Michigan), ale po roce se rozhodla odejít a místo toho začala studovat na Juilliard School of Drama. Z Juilliardu získala titul bakaláře z krásných úmění (B. F. A. - Bachelor of Fine Arts).
(klik na celý článek)


Elizabeth//Esme
V herecké branži se nejdřív musela probíjet, ale brzy získala postačující povědomí okolí a zahrála si v seriálu "Guiding Light". Od té doby je uznávaná filmová, televizní a jevištní herečka a získala několik hlavních rolí ve filmech.
Elizabeth se proslavila hlavně díky filmům "Stay" a "The Family Stone" (obě 2005) a díky seriálům "Saved" (2006) "Grey's Anatomy" (2007-2008) a "The Ex-List" (2008).

 
Betty získala Jury Award v roce 2006 na Newport Beach Film Festival za svoji roli ve filmu "Sweet Land" a v roce 2007 byla nominovaná na cenu Independent Spirit Award za nejlepší hlavní ženskou roli ve stejném filmu. Jednou byla nominovaná i na cenu Emmy.
Elizabeth ve filmu Twilight ztvárnila roli Esme Cullen a myslím, že jí mateřská Esme vážně sedla, že skutečně brala Edwarda, Rose, Emmetta, Alici, Jaspera a Bellu jako svoje děti.
Letos, v roce 2009, ji čeká práce na filmech "Against the Current" a "New Moon", kde bude pokračovat ve své roli Esme.
Elizabeth se přidala k vegetariánům podporující organizaci PETA, která bojuje za práva zvířat. Jednou se objevila v divadelní hře v Londýně, kam bohužel přišli jenom dva diváci. Je vysoká 159 cm.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře